Складні ділянки

1. Перед початком робіт

Ремонт можна спростити, якщо просто пофарбувати стіни навколо вікон, батарей та стель (без приклеювання шпалер).

Виберіть колір фарби, що пасує до тла або малюнка шпалер. Можна використовувати ці області для контрастного або акцентного кольору. Якщо ви обрали шпалери, у цьому розділі ви знайдете поради щодо роботи з такими складними ділянками.

2. Кути

У внутрішніх кутах одну смугу наклейте так, щоб вона перекривала кут на 1-2 см. За допомогою виска помістіть наступну смугу прямо в кут, щоб вона заходила на попередню смугу. Вологою губкою приберіть надлишки клею.

На зовнішніх кутах одну смугу наклейте так, щоб вона перекривала кут на 1-2 см. Наступну смугу прикладіть встик із попередньою і вирівняйте стик.

3. Вікна

Виріжте горизонтальну смугу шириною віконної перемички й підвіконня з невеликим припуском.

Перекривна смуга шпалер має в ширину дорівнювати глибині віконної ніші. Наклейте перекривну смугу на отвір і підрівняйте краї.

Не забувайте, що підвіконня простіше пофарбувати, ніж обклеїти шпалерами.

4. Дверні рами

Почніть приклеювати шпалери з одного боку дверей. Наклейте шпалери через зовнішній вертикальний край дверної рами з невеликим припуском, відразу ж розгладьте припуск або обріжте. Наступну смугу також приклейте поверх рами, розрівняйте та обріжте залишки знизу. Насамкінець наклейте смугу з іншого боку дверей.

5. Батареї

Для приклеювання шпалер за батареєю відріжте смуги так, щоб ширина дорівнювала відстані між скобами батареї.

Перед наклеюванням перевірте стикування шпалер за малюнком. Для розгладжування шпалер у важкодоступних місцях добре підійде тонкий валик.

Пам'ятайте, що стіну за батареєю легше пофарбувати, ніж обклеїти шпалерами!

6. Вимикачі та розетки

Перед приклеюванням шпалер навколо вимикачів та розеток перевірте, щоб електрика була вимкнена зі щитка. Без натиску накрийте вимикач шпалерами і зробіть діагональний розріз крізь нього. Обережно виріжте краї та притисніть шпалери до стіни. Дайте шпалерам трохи підсохнути, перш ніж підрівняти краї.

7. Стеля

Для наклеювання шпалер на стелі потрібен помічник.

Одна людина піднімає смугу шпалер чистою шваброю.

Потім друга людина може притиснути шпалери до стелі та розгладити їх валиком.

Як клеїти шпалери у складних ділянках, відео